Навіть поверховий аналіз потенційних можливостей суб'єктів господарювання, які діють у сфері ОПК, свідчить: якщо поточна ситуація зберігатиметься, ні в найближчому майбутньому, ні в далекосяжній перспективі все наполегливіші запити збройних сил на модернізацію наявної зброї та переснащення армії новими зразками військової техніки і озброєнь, навіть у рамках затверджених у 2017 р. урядом "куцих" пріоритетів Міноборони в цій сфері, задовольнити навряд чи вдасться.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. На жаль, на його думку, навіть попри відносне зростання фінансування оборонного замовлення, програм розвитку та створення озброєнь, реформи і розвитку ОПК, на сьогодні це не забезпечить нарощування наукового й промислового потенціалу, створення напрацювань у розвитку критичних технологій і перспективних розробок у фундаментальній науці та прикладних дослідженнях.
"Хоч як це сумно, але оборонне замовлення нині має депресивний характер. Для подолання такого стану справ на фінансування НДДКР і нарощування промислового потенціалу в оборонному замовленні має спрямовуватися, щонайменше, 60% коштів", - підкреслює експерт.
Детальніше про можливу ліквідацію "Укроборонпрому" і реформування оборонно-промислового комплексу читайте у статті Дмитра Менделєєва "Оборонпром: операція "ліквідація" або епоха відродження..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".