Прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель написала колонку, в якій виправдовує плани глави держави та його політичної сили відкрити ринок землі попри відсутність широкого громадського обговорення теми.
За словами Мендель, зараз українці "безправні номінальні власники своїх сільгоспугідь", а супротив реформі чинить лише "стара політична еліта".
"Ринок землі вже існує. Однак під мораторієм, не офіційний, де земля - це настільки ж незаконний товар, як, скажімо, канабіс", - йдеться в колонці Мендель для "НВ".
За її словами, земельна реформа - це "встановлення правил гри на ринку, де панує хаос, спекулювання і бандитизм" та зробить українців власниками на своїй землі.
"Тепер вони зможуть розпоряджатися нею. Ні, це не означає продати землю. Це означає, що людина зможе її купити, зможе взяти під неї кредит у банку, зможе офіційно отримати фінансування по пільговій ставці в державному банку", - написала керівниця пресслужби глави держави.
"Ринкові ціни не встановлять одразу, вони зростатимуть поступово, ось чому президент навпаки закликає не продавати землі в перші роки. Нині приблизно 5−7% українців хочуть офіційно продати угіддя. У наступні роки кількість охочих коливатиметься в межах 3−5%, згідно досвіду наших східноєвропейських сусідів", - додала Мендель.
За її словами саме "стара еліта" довела до упадку український ринок землі, де "бідним є звичайний український селянин".
Нагадаємо, що напередодні президент Володимир Зеленський запевнив, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.
Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю коли-небудь. Однак згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.
Детальніше про реформу ринку землі читайте в статті "Земельна реформа чи вибоїстий шлях в далеке минуле" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".