UA / RU
Підтримати ZN.ua

Працівникам ЖКГ і ПЕК підвищать зарплати

Зарплата 370 тис. працівників ПЕК і ЖКГ буде збільшена за рахунок зниження єдиного соцвнеску.

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) прийняла рішення про підвищення рівня заробітної плати для 370 тис. працівників ПЕК І ЖКГ.

Джерелом підвищення зарплати НКРЭКУ називають зниження з 1 січня 2016 рівня єдиного соціального внеску (ЄСВ), повідомила прес-служба відомства в четвер, 21 січня.

"Сьогодні на відкритому засіданні комісія прийняла рішення про підвищення рівня заробітної плати без зміни рівня тарифів з направленням на виробничо-технічний персонал", - йдеться в повідомленні.

Мова, зокрема, йде про 164 тис. працівників електроенергетичної галузі, 130 тис. – в житлово-комунальному господарстві та 76 тис. – в нафтогазовому комплексі.

У комісії зазначають, що для ліцензіатів, тарифи яких регулюються НКРЭКУ, що діють з 1 січня 2016 року структурах витрат, що раніше був врахований ЄСВ в розмірі близько 37% фонду оплати праці згідно із законодавством, чинним до 31 грудня 2015 року.

Як повідомлялося, закон "Про внесення змін в Податковий кодекс і деякі законодавчі акти України про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" встановлює з 2016 року єдину ставку єдиного соціального внеску (ЄСВ) 22% і скасовує 3,6% ЄСВ, що утримується із зарплати працівників.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до представників українського бізнесу із закликом виходити з "тіні", так як Кабмін ініціював зниження податкового навантаження на заробітну плату.

Однак, як вважають експерти, зниження податкового навантаження не гарантує детінізації зарплат. Анализ ситуації в Україні та порівняння її з досвідом інших країн приводять до висновку, що лише зміною ставок оподаткування ситуацію не виправити.

Відзначимо також, як писало ZN.UA, економісти визначили залежність безробіття в Україні від вартості долара в світі. Виявилося, що курс долара в світі впливає на безробіття в Україні. Тобто, занятість, продуктивність праці і доходи 43-мільйонів українців залежать від котирувань долара на біржах Нью-Йорка, Франкфурта або Лондона, але не від рішень, прийнятих у Києві.