Головне питання як було, так і залишається поставленим КМДА: чому потік комунальних платежів за статтею УБПТ сховано за відсутніми реквізитами та переспрямовується в одеську фірму? Ваш прямий обов'язок - забезпечити реквізити в кожній платіжці, продублювати їх на сайтах "керуючих компаній", "центрів комунального сервісу", КП "ГІОЦ" і забезпечити фінансову надійність ввіреного вам міста.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Баранцев, підприємець, інженер-електронник. За його словами, фінансова компанія у формі ТОВ - "Товариство з обмеженою відповідальністю" - відповідає за зобов'язаннями виключно статутним фондом. Статутний фонд - 5,05 млн грн. Чи досить цього для забезпечення надійності? Якщо допустити, що приблизно 1,3 млн київських родин на місяць платять приблизно по 300 грн, то тільки місячний оборот за транзитними рахунками може сягати 390 млн грн, тобто в 77 разів більше.
"Для порівняння нагадаю, що згідно з нинішніми вимогами НБУ статутний капітал будь-якого банку має становити 200 млн грн. Невже вимоги до надійності контрагента, що обробляє комунальні кошти мільйонів чоловік, менше, і для цього знайдеться переконливе обґрунтування? І хто захистить нас усіх від спокуси (гіпотетичної) керівництва подібної фірми пожертвувати лише п'ятьма статутними мільйонами заради видачі неповоротного кредиту у бік якоїсь офшорно-острівної держави, яка не має з Україною договору про екстрадицію? Ви пам'ятаєте ситуацію з націоналізацією боргів Приватбанку? Цікаво, що в такій гіпотетичній ситуації нам запропонує КМДА?" - зазначає експерт.
Детальніше про скандал з комунальними платежами в Києві читайте в статті Михайла Баранцева "Комунальні з шармом Привозу-2" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".