UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порятунок банків Греції, Кіпру та Іспанії обійшовся європейцям у 90 мільярдів євро

Близько 90 мільярдів євро заплатили європейські платники податків за допомогу банкам Греції, Кіпру та Іспанії. З цієї суми 35 мільярдів євро можна було заощадити.



Порятунок банків Греції, Кіпру та Іспанії обійшовся європейським платникам податків у 90 мільярдів євро. З цієї суми 35 мільярдів євро можна було зекономити, якби при розподілі допомоги не були допущені помилки, повідомляє газета Süddeutsche Zeitung.

За даними видання, у дослідженні інституту Finpolconsult, підготовленому за запитом фракції "зелених" у бундестазі, відзначається, що багато вкладників скористалися повільністю політиків і вивели з банків свої гроші.

Зокрема, з іспанського банку Bankia "зникли" 2 мільярди євро - і цю суму довелося компенсувати за рахунок платників податків. З грецьких банків було виведено в цілому 1,3 мільярда євро.

Коментуючи оприлюднені дані, експерт з фінансових питань фракції партії "Союз-90"/"Зелені" у бундестазі Герхард Шик заявив, що антикризова політика канцлера ФРН Ангели Меркель і "трійки" виявилася хорошою для банкірів і поганою для платників податків.

У свою чергу експерт інституту Finpolconsult Ханс Йоахім Дюбель, під керівництвом якого проводилося дослідження, зазначив, що в майбутньому до процесу порятунку фінансових інститутів спочатку слід залучати вкладників і лише потім гроші платників податків. Країнам ЄС необхідно чітко зафіксувати, в якій послідовності повинні використовуватися кошти для порятунку банків, вважає експерт. !zn

Читайте також:

Єврокомісія звинуватила 13 найбільших банків у змові

Євросоюз витратив на порятунок банків майже 4,6 трильйона

ЄС дозволив рятувати банки за рахунок "стрижки" великих вкладів