UA / RU
Підтримати ZN.ua

Портрет українського біженця в Європі: хто виїхав, як обирали країну та з якими труднощами зіткнулися

Згідно з дослідженням, половина українців - одружені люди.

Близько п'яти мільйонів українців на даний час перебувають за кордоном як біженці через війну Росії в Україні. Аналітики порталу 4service.group вивчали проблеми українських біженців у Європі та підсумували їх у дослідженні.

Типовий портрет українського біженця

Дослідники з'ясували, що станом на липень найбільше біженців виїхали з Києва та його околиць (20,4% із загальної кількості). При цьому 82% серед тих, хто виїхав, — це жінки. Крім того, 50% - це одружені люди, а 44% мають одну дитину. Також 41% респондентів мають вищу освіту.

Здебільшого виїжджали з України у березні. При цьому молоді люди (25-34 років) в основному залишали країну в лютому-березні (33%). А у квітні, травні та червні значно більше поїхало людей старшого віку: 17% у віці 45-55 років та старше 55 років – 14%.

Зазначається, що Польща стала країною, де найбільше українських біженців знайшли притулок: 39,5% у квітні та 20,5% станом на липень.

Згідно з аналізом, 23% опитаних за час війни переїхали з однієї європейської країни до іншої.

Критерії вибору країни:

Нові умови життя

Більшість біженців набули статусу тимчасового захисту (68% у квітні та 80% у липні). 55% оформили і вже одержують виплати від європейських країн.

До речі, дослідники запитали, чи українці оформили сім-карту мобільного оператора за кордоном. І з'ясувалося, що 36% серед тих, у кого така є, не задоволені послугами місцевого оператора мобільного зв'язку через високі тарифи, малу кількість інтернет-трафіку та низьку якість інтернету.

Труднощі за кордоном

Переважно українці, які перебувають за кордоном, скаржаться на нестачу коштів, а також труднощі з пошуком житла та нестачі роботи.

При цьому 85% українців відчувають доброзичливе ставлення до себе місцевих жителів. Ще 10% заявили, що зазнали байдужого, а 2% — негативного ставлення до них з боку європейців.

Читайте також: Українські біженці в Польщі повинні платити податки в двох країнах — польський Мінфін

Раніше у Польщі провели опитування українців щодо планів повернення в Україну у 2022 році. Тільки 22,2% мають на меті повернутися додому в найближчі три місяці. Крім того, 35% готуються залишитися у Польщі щонайменше на рік. 25,6% планують повернутися, щойно закінчиться війна, тих, хто не планує повертатися до України 17%.