UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко назвав стратегічними 200 з 1,8 тисяч підприємств, решта - під приватизацію

Президент не розуміє, навіщо в держвласності 14 кінних заводів.

Президент України Петро Порошенко знову заявив про необхідність проводити приватизацію нестратегічних держпідприємств в Україні.

"Я, безумовно, за ретельний контроль парламенту за приватизацією. Чим прозоріше це здійснюватиметься, тим краще. І за те, що саме ви, шановні народні депутати, встановіть правила її проведення та перелік об'єктів для реалізації також буде встановлений вами за поданням уряду. У нас залишається понад 1800 підприємств. Життєво необхідні для держави не більше двохсот. Звичайно, ми не будемо продавати "Укрзалізницю" або оборонні підприємства, але хто мені може пояснити, для чого державі аж 14 кінних заводів, які також заборонені до приватизації?", - сказав президент у своєму посланні до Верховної Ради.

За словами президента, більша частина підприємств, внесених до списку заборонених до приватизації, протягом двох десятків років незалежності не отримали "жодної копійки інвестицій в основний капітал", тому вони "приречені на програш" в конкурентній боротьбі.

Також президент обґрунтовує доцільність приватизації необхідністю інвестицій, так як "обладнання та технології на цих підприємствах залишилися на рівні 30-х років минулого століття".

"Вони не виживуть, якщо не отримають ефективні прямі інвестиції і ефективний менеджмент з боку як вітчизняних, так і західних інвесторів", - додав Порошенко.

Читайте також: "Динамо" в нудному матчі 1/2 фіналу Кубка України зіграло внічию з "Олімпіком"

При цьому в січні Рада провалила голосування по скороченню в три рази списку заборонених до приватизації підприємств. Тоді глава Мінекономіки Абромавічус підкреслив, що депутати захищають корупційні схеми, блокуючи приватизацію.

У травні Рада відмовилася затвердити урядовий механізм приватизації держпідприємств. Також "Дзеркало Тижня. Україна" писало, що в Мінекономіки обґрунтували приватизацію наміром забрати "держкормушкі" у олігархів.