UA / RU
Підтримати ZN.ua

Попит на більшу частину об'єктів великої приватизації практично відсутній — заступник міністра

Головна мета приватизації - це боротьба з корупцією.

Велика приватизація - це велика проблема. Проблема більша і складніша, ніж загальне уявлення про те, що погані політики не хочуть продавати державне майно через власні корупційні інтереси чи популізм. Ми всі розуміємо, що на більшості державних підприємств, як поліпи, наросли посередники, які на цих ДП заробляють. Ми розуміємо, що заробляють вони всупереч закону, у нас є навіть купа кримінальних справ від НАБУ до ГПУ, які це підтверджують. Але головна проблема в тому, що ті об'єкти, які ми продаємо, ніхто брати не хоче.

Про це у інтерв'ю для DT.UA заявив Максим Нефьодов, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України. За його словами, так довго розповідали всім про священне державне майно, яке нікому віддати не можна, що дійшли до того, що попит на більшу частину об'єктів великої приватизації практично відсутній.

"А це об'єкти великі, часто містоутворюючі, продати їх за одну гривню - це політичне самогубство. І я навіть не переконаний, що у владі є люди, які можуть чи мають право це зробити, навіть якщо цього вимагатиме ситуація, - зазначає посадовець. - У держави зараз немає ресурсів цим займатися. Як кадрових, так і фінансових. Бо ґрунтовна підготовка до продажу потребує інвестицій, часу, грошей, кадрів. На всі об'єкти нам ресурсів не вистачить".

На його думку, держава не може нормально підготувати всі об'єкти великої приватизації, то му що хвороба надто запущена.

"Це, до речі, пояснює і відсутність попиту. Наші діаманти в короні великої приватизації - ОПЗ, "Центренерго", облгази - це радянський спадок. Для нас вони титани нашої промисловості, унікальні підприємства і гордість країни. Але для більшості західних інвесторів їх унікальність має здебільшого музейний сенс. Це не означає, що ці об'єкти не можуть працювати або не можуть бути прибутковими, але думати, що всі хочуть ці активи, - помилка", - каже Нефьодов.

За його словами, план бюджетних надходжень від приватизації - не головне і турбує Мінекономрозвитку менше. Головна ж мета приватизації - це боротьба з корупцією.

"Бо хоч яке з підприємств візьмеш - усі в судах. Одні депутати його захищають, інші - нападають. Що там узагалі робити депутатам? Друга за важливістю мета приватизації - зробити ці підприємства нормально працюючими. Зараз їхній рівень роботи настільки поганий, що страшно стає", - додає урядовець.

Докладніше про приватизацію та оренду держмайна читайте в статті Юлії Самаєвої "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".