Понад 100 британських компаній визнали порушення ними накладених проти Росії санкцій, пише The Times.
Управління з виконання фінансових санкцій (OFSI) зафіксувало, що станом на 17 травня про порушення санкцій добровільно повідомили 127 підприємств.
Після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року уряд Великої Британії додав до свого санкційного списку сотні пов’язаних з Росією осіб і організацій. За даними Pinsent Masons, юридичної фірми, яка отримала дані про порушення санкцій після того, як звернулася до OFSI із запитом, у цьому списку зараз 1637 осіб і 239 організацій, назви яких казначейство, яке контролює виконання санкцій, у своїй відповіді не назвало.
«Компанії сподіваються на поблажливе ставлення до порушень, якщо вони добровільно розкриють їх OFSI або Податковій і митній службі Її Величності», — вважає представник Pinsent Masons.
Відповіді на таке дії можуть варіюватися від невжиття заходів до листа-попередження, цивільного покарання, або кримінального переслідування.
Стейсі Кін, партнер Pinsent Masons, наголосила, що уникнути порушень іноді складно зокрема через непрозорість контролю над компаніями.
Вона додала, що дотримання правил ускладнюється через те, що Росія тісніше, ніж інші країни, на які поширюються комплексні санкції, зокрема Іран, Сирія та Північна Корея, інтегрована у світову економіку.
Компанії, які раніше не стикалися з санкціями, за її словами, змушені мати справу з ними зараз через тісні зв’язки Великої Британії із російськими фізичними та юридичними особами.
«Проблема роботи з російськими санкціями перевершує складність іранських або сирійських санкцій для британського бізнесу. З огляду на те, наскільки добре може бути прихована кінцева власність деяких пов’язаних з Росією компаній, ситуації, коли виявляється, що бізнес не надто ретельно обізнаний із структурою власності і випадково торгує з особою, яка потрапила під санкції, дуже поширені», — додала вона
У вересні Wise, компанію з грошових переказів, було названо у числі порушників, проте не оштрафовано за «помірно серйозне» порушення санкцій проти Росії після того, як вона дозволила цільовому бізнес-клієнту зняти 250 фунтів стерлінгів готівкою.
Крім того, у 2020 році на 20,5 млн фунтів стерлінгів було оштрафовано банк Standard Chartered за позики російським компаніям, які порушували правила ЄС, запроваджені в 2014 році після анексії Криму.