UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 90 країн охопили протести через підвищення цін на пальне: загинули десятки людей

Під час протестів проти високих цін цьогоріч загинули демонстранти з Аргентини, Казахстану, Панами, Перу і не лише.

Демонстранти по всьому світу закликають зробити бензин доступнішим за ціною. Люди в більшості країн  брали участь як у мирних протестах, так і в більш радикальних актах непокори ціновій політиці своїх урядів. Деякі навіть заплатили власним життям, пише BBC

Читайте також: Францію сколихнула енергетична криза: декілька людських історій від Associated Press і до чого тут війна

Глобальна бензинова криза

Проаналізувавши дані про демонстрації по всьому світу, зібрані Проектом даних про місцезнаходження та події збройних конфліктів (Acled), ВВС встановила, що з січня по вересень цього року люди в понад 90 країнах вийшли на вулиці через ціни на пальне.

BBC

Третину становили країни, в яких у 2021 році взагалі не було протестів через паливо. Наприклад, в Іспанії в 2021 році їх не було, але лише в березні цього року відбулося 335 окремих мітингів.

Окрім Антарктиди, за останні дев’ять місяців жоден континент не залишився вільним від паливних протестів.

В Італії протестів  було понад 200 за перші вісім місяців 2022 року порівняно з двома протестами минулого року. В Індонезії цього року відбулося понад 600 протестів проти дорогого бензину порівняно з лише 19 у 2021 році. А в Еквадорі лише в червні було понад 1000 протестів.

У цей вівторок на вулицях Парижа відбулися сутички між протестувальниками та поліцією внаслідок дефіциту палива та страйків у промисловості по всій країні.

Читайте також: «Дружба» з Росією: Угорщина та Сербія будують новий нафтопровід

Війна РФ проти України – одна з причини підвищення цін

Війна в Україні – один із факторів, що призводять до зростання світових цін на пальне. Сира нафта була дешевшою на початку пандемії Covid, оскільки багато підприємств тимчасово закрилися, а попит на енергію впав. Але в міру того, як життя повернулося до «нової норми», а попит на енергію зріс, постачальники намагалися не відставати від нього, що підштовхнуло ціни вгору.

Читайте також: "Підступні" мутації "Омікрона" можуть призвести до хвилі COVID-19 цієї осені

Нарешті, російська-українська війна призвела до того, що багато країн оголосили заборону на імпорт російської нафти. Це означає, що попит на іншу нафту з боку інших виробників зріс, що призвело до підвищення цін, - підсумовують у матеріалі.

Поки уряди в усьому світі намагаються знайти рішення для економічної кризи в своїх країнах, протести тривають. Але декому доводиться платити надто високу ціну.

Дослідження ВВС показало, що за останні дев'ять місяців через протести проти вартості палива загинули понад 80 людей. Йдеться про людей з Аргентини, Еквадору, Гвінеї, Гаїті, Казахстану, Панами, Перу, Південної Африки, а також Сьєрра-Леоне.

Зауважимо, паралельно в Британії набирає обертів рух Just stop oil, який намагається забезпечити зобов’язання уряду країни припинити ліцензування та виробництво нових видів викопного палива. Дві представниці руху з метою привернути увагу до питання нещодавно облили томатним супом картину "Соняшники" Ван Гога.