Польські перевізники планують відновити протести на кордоні України з 1 березня, пише польське видання RMF FM із посиланням на власні джерела серед організаторів акції.
Видання зазначає, що цей протест, який розпочався в листопаді, офіційно призупинили у січні. За інформацією ЗМІ, перевізники з Люблінщини та Підкарпаття знову хочуть заблокувати переходи в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Також можуть заблокувати пункт пропуску Медика-Шегині.
Перевізники скаржаться, що українці начебто витісняють їх з ринку та вимагають відновити для перевізників з України обов’язок отримання спеціальних дозвільних документів.
Польські перевізники блокували кордон з Україною від початку листопада до кінця січня. З початку лютого кордон заблокували уже польські фермери, які стверджують, що експорт українського збіжжя завдає їм шкоди. При цьому у Польщі визнали, що українські аграрні товари не осідають у Польщі.
Напередодні на пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що блокування польсько-українського кордону є політичним. Він підкреслив, якщо врегулювати ситуацію не вдасться перемовинами – Україна застосовує заходи впливу для захисту підприємців.
При цьому лише за минулий тиждень польські учасники протестів чотири рази пошкодили залізничні вагони із українською продукцією та висипали її на землю.
Також на великому протесті 20 лютого був банер із закликом до Путіна «розібратись із Україною».
Про те, чому протест польських автоперевізників є нераціональним, спираючись на цифри пояснювала Юлія Самаєва у статті "Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити".
Водночас інтеграція у європейську спільноту – це і про негативні сторони ЄС і фермерські протести як незмінний атрибут політичних спекуляцій. Так, усе, що відбувається зараз на польсько-українському кордоні, обурює. Але емоції – найгірший порадник у цій ситуації, як і недалекоглядність. "Розблокування кордону сьогодні, не вирішить наших проблем завтра. Чому нас вчать польські фермер"» пояснює редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.