UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польська PGNiG погрожує судом Німеччині у випадку захисту "Північного потоку-2"

Німецький парламент днями прийняв енергетичне законодавство.

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG може вдатися до юридичних кроків, якщо Німеччина не врахує інтересів Польщі при імплементації газової директиви ЄС по "Північному потоку-2". Про це повідомляє ЕП з посиланням на BiznesAlert.

Німецький парламент днями з другої спроби прийняв енергетичне законодавство, що стосується газопроводу "Північний потік-2".

В українському уряді упевнені, що рішення Німеччини не дає зелене світло для "Північного потоку-2", тому що з оновленого газового законодавства прибрали проблемні норми, які давали Німеччини вивести з-під його дії газопровід.

"Схоже, завдяки вмісту третього абзацу сьомого статті, ми на безпечній стороні. Було умову (у газовій директиві ЄС. - Ред.), перед тим, як будь-яке послаблення буде надано "Північному потоку-2", регулятор повинен врахувати безпеку поставок і вплив на конкурентоспроможність ринку сусідніх країн", - сказав Петро Возняк, президент PGNiG.

Якщо Німеччина буде дотримуватися цього положення, то "ми відчуваємо себе в безпеці", - зазначив він.

"У випадку з OPAL відсутність такого аналізу викликало чітку відповідь з нашого боку", - нагадав Возняк.

"Якщо, на нашу думку, буде пропущено глибокий аналіз впливу на ринок і безпеку сусідніх країн, ми залишаємо за собою право прийняти відповідні правові заходи", - підсумував Возняк.

Повідомлялося, що Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".