Робітники з України в Польщі вже не дешева робоча сила. Лише 6% українців готові працювати за мінімальну ставку, і майже кожен десятий заробляє понад 20 злотих на годину (близько 120 гривень) з вирахуванням податків, пише польська газета Rzeczpospolita.
Будівництво, транспорт і логістика: саме тут працівники з України заробляють найбільше - понад 20 злотих на годину або понад 26,7 злотих (близько 165 грн) без вирахування податків. Про це свідчать результати дослідження агентства зайнятості EWL та Центру Східної Європи при Варшавському університеті. Опитування показує, що українцям, зайнятим на будівельних майданчиках, платять найбільше - майже шість з десяти отримують понад 90 гривень в годину (понад 120 грн без вирахування податків) на годину, тобто майже 13 відсотків українців у Польщі заробляє понад 120 гривень на годину.
У сфері транспорту і логістики цей показник перевищує 11%, і в цілому кожен четвертий заробляє понад 90 гривень чистими в годину. У промисловому виробництві, яке найчастіше вибирають українці, ця група з найбільшим доходом становить близько 16 відсотків.
Як зазначає генеральний директор EWL Анджей Коркус, серед найбільш важливих змінних, що впливають на розмір заробітної плати працівників з України – час перебування в Польщі. Майже половина працюючих понад 12 місяців заробляють більш як 90 гривень на годину чистими.
Робоче місце також важливо: українцям в Мазовії платять найбільше - 45 відсотків з них заробляє понад 15 злотих. У Великопольському воєводстві таких людей більш ніж у два рази менше.
Газета пише, що багато залежить від знання польської. Польську мову знають близько 80% респондентів опитування. Ніхто зі співробітників, які вільно або дуже добре володіють польською мовою, не заробляє мінімальну погодинну ставку, а більша частина отримує понад 120 гривень на годину без вирахування податку.
За даними Мінсоцполітики, більше трьох мільйонів українських громадян постійно працюють за кордоном. Ще дев'ять мільйонів щороку виїжджають на сезонні роботи в сусідні країни.
DT.UA систематично висвітлює тему української міграції, проводячи і самостійні дослідження, такі як гучна "Кровотеча", і запрошуючи до дискусії профільних фахівців. Докладніше про те, що чекає на нашу країну в найближчому майбутньому в контексті розвитку глобальних міграційних процесів, читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".