UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща втрачає українських заробітчан: брак кадрів зріс до 0,5 мільйона

Українські заробітчани залишають Польщу заради працевлаштування в інших європейських країнах.

У Польщі стурбовані тим, що можуть втратити півмільйона працівників з України, які готові поїхати на заробітки до Німеччини, Чехії та Литви.

Як пише польське видання Rzeczpospolita, у третьому кварталі кількість українських заробітчан перевищила мільйон осіб, 426 тисяч - офіційно сплачують страхові внески в бюджет країни. За даними аналітиків, до 2015 року з України виїхало 7% робочої сили, переважно в Польщу. Однак і вони починають поступово перебиратися в західні країни. Згідно з оцінками Work Service, з Польщі можуть виїхати до 59% українських працівників.

"Це велика загроза для польської економіки. Через 2-3 місяці брак кадрів може вирости з 165 тисяч до півмільйона людей!, - заявив президент фірми Personnel Service Кшиштоф Інгльот.

За його словами, це може вилитися у величезний тиск і призведе до спаду конкурентної спроможності польських компаній.

"У Німеччині вони зможуть законно заробити значно більше. Польща не буде для них такою привабливою. Працівників з України вже зараз відбирають у нас Чехія, Словаччина та Угорщина. Ці країни вирішили проблеми з працевлаштуванням та пропонують кращі умови праці", - відзначає голова компанії Work Service Павло Вольневич.

Між тим, попит на працівників з України залишається високим для зайнятості в будівництві, потреба в кадрах складає 20-25%, або 700-800 вакансій у рік. На сьогодні середня зарплата українців у Польщі становить 2,5-3,5 тисячі злотих, у той же час в Україні середні зарплати - менше 1 тис. злотих. У кадрових агентствах відзначають необхідність у заміні українських робітників співробітниками з інших країн - Білорусі, Грузії і навіть Індії, Непалу або Бангладешу.

Раніше повідомлялося, що заробітчани переслали з Польщі у першому кварталі більше 800 мільйонів доларів. Сьогодні українські заробітчани забезпечують своїй батьківщині більше валюти, ніж МВФ і всі прямі іноземні інвестори разом узяті. Про те, як українці піднімають економіку сусідніх країн, а не своєї, читайте в статті Артура Федорчука "Гастарбайтери" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".