UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польща повідомила "Газпром" про небажання продовжувати контракт на купівлю газу

Польська PGNiG уклала довгострокові контракти на поставку ЗПГ.

Польська PGNiG після отримання необхідних корпоративних рішень подала в "Газпром" і "Газпром експорт" заяви про небажання продовжувати контракт на закупівлю газу після 2022 року. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Контракт був укладений 25 вересня 1996 року. Згідно з положеннями контракту, за три роки до передбачуваного розірвання контракту, тобто до 31 грудня 2019 року, сторони зобов'язані подати декларацію про співпрацю після 2022 року.

"У відповідності з прагненням Польщі до забезпечення безпеки поставок енергоресурсів та реалізації стратегії PGNiG, в останні чотири роки компанія зробила фундаментальні кроки по диверсифікації напрямків отримання природного газу в Польщу. Компанія уклала довгострокові контракти на поставку ЗПГ і здійснює придбання родовищ природного газу на норвезькому континентальному шельфі, що в поєднанні з діяльністю оператора газотранспортної системи у сфері розширення газопроводу дозволяє завершити контракт у встановлені строки у відповідності з його положеннями", - наводяться в повідомленні слова глави PGNiG Петра Возняка.

Повідомлялося, що PGNiG може вдатися до юридичних кроків, якщо Німеччина не врахує інтересів Польщі при імплементації газової директиви ЄС по "Північному потоку-2".

Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".