UA / RU
Підтримати ZN.ua

Покупець "Електронмашу" відмовився підписувати договір купівлі-продажу

До ознайомлення з договором, який виставив Фонд держмайна, покупець не заперечував проти угоди.  Участь в приватизації маловідомих компаній, для яких профіль діяльності підприємств не є властивим, уже схожа на тенденцію.

Переможець торгів з приватизації "Електронмашу" -  маловідома компанія ТОВ "Лортен Груп", відмовився підписати договір купівлі-продажу об'єкта. Це випливає з інформації, оприлюдненій в системі "Prozorro.Продажі".

В акті про непідписання договору зазначається, що Регіональне відділення Фонду держмайна по місту Києву 7 грудня надало "Лортен Груп" проєкт договору купівлі-продажу об'єкта приватизації. Відповідь від покупця не надійшла.

При цьому, до ознайомлення з договором, який виставив Фонд держмайна, покупець не заперечував проти угоди. Зокрема, 17 листопада, "Лортен Груп" підписало протокол про результати аукціону з продажу "Електронмашу" та зобов'язалося підписати угоду купівлі-продажу об'єкта протягом 30 календарних днів.

Аукціон з продажу "Електронмашу" відбувся 12 листопада. На участь в аукціоні зареєструвалися 22 учасники. Ціна заводу під час торгів зросла у 14,5 раза проти стартової: з 66 741 200 грн до 970 000 000 грн.

Тепер, повторний аукціон відбудеться 14 січня 2022 року.

Товариство з обмеженою відповідалністю "Лортен груп" зареєстроване у 2018 році. За даними YouControl, компанія займається купівлею та продажем власного нерухомого майна, а також - юридичними послугами.

Тож, можна припустити, що компанія в цій угоді виступала лише посередником.

Читайте також: Велика приватизація - Зі списку виключені п'ять обленерго

Нагадаємо, 14 серпня 2014 року Верховна Рада прийняла законопроект № 4453 "Про санкції". Документ, зокрема, забороняє участь в приватизації країн-агресорів.

Водночас, участь в приватизації компаній, для яких профіль діяльності підприємств не є властивим, уже схожа на тенденцію. Так, 30 листопада ZN.UA повідомляла, що Калуську ТЕЦ викупила за 800 млн грн компанія без досвіду роботи в енергетиці.

Згідно з даними Youcontrol, ТОВ "Костанза" спеціалізується на посередницькій діяльності з торгівлі товарами широкого асортименту та неспеціалізованої оптової торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

При цьому Калуська теплоелектроцентраль – фактично єдиний об'єкт генерації в Бурштинському острові/західній Україні, що не належить компанії ДТЕК.