За даними Мінфіну, погашення державного боргу у 2018 р. має становити 204,2 млрд грн, а у 2019-му цей показник розраховується на рівні близько 203 млрд, у 2020 р. - 181 млрд; витрати на обслуговування сумарно за три роки можуть сягнути 349 млрд грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Анатолій Максюта та Антоніна Дешко, Інститут суспільно-економічних досліджень. Крім того, на їхню думку, слід виокремити також низку чинників, дія яких проявилася у минулі роки та триває у 2018 р.
"Зокрема, це зростання відсоткових ставок за державними запозиченнями та низька строковість випущених ОВДП, що, власне, і формує високе навантаження як на погашення, так і на обслуговування боргу. У 2017 р. середньозважена відсоткова ставка за розміщеними ОВДП у гривні дорівнювала 15,03% річних, у доларах США - 4,79%, в євро - 3,95% річних, - вказують експерти. - За даними Національного банку, середньозважена відсоткова ставка за гривневими запозиченнями до бюджету за п'ять місяців становила 16,55%, у червні ж за окремими випусками вона сягала 17,41–17,44%. Це в майбутньому, безперечно, справлятиме додатковий тиск на частку видаткової частини бюджету, що спрямовуватиметься на обслуговування боргу (яка у 2018 р. уже дорівнює 13,1%), а нині виступає додатковим чинником відволікання власного ресурсу банків. Тобто триває процес спрямування відчутної частки потенційного кредитного ресурсу банків на кредитування уряду".
Детальніше про проблеми держбюджету читайте в матеріалі Анатолія Максюти та Антоніни Дешко "Ситуація з українським бюджетом: стабілізація процесу чи тиша перед буревієм?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".