UA / RU
Підтримати ZN.ua

Податкові амністії часто шкодять в довгостроковій перспективі - МВФ

Держслужбовці та їх найближчі родичі і пов'язані особи не повинні підпадати під амністію.

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) скептично ставляться до ідеї податкових амністій, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків. Про це повідомив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми скептично ставимося до податкових амністій в цілому... Податкові амністії часто шкодять стягненню податків в довгостроковій перспективі, оскільки вони демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому", - сказав він.

Не всі платники податків повинні потрапляти під амністію.

"Але якщо проводиться податкова амністія, державні службовці та їх найближчі родичі і пов'язані особи не повинні підпадати під його дію. Також надзвичайно важливо не дозволити використання амністії як засобу відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом і корупцією, і уникнути зловживань, які надали амністію доходів від злочинної діяльності ", - зазначив Йоста Люнгман.

Читайте також: У профільному комітеті Ради розповіли, як буде проходити податкова амністія

Головним, але одночасно чи не єдиним плюсом законопроекту №5153, є досить проста процедура амністії. По суті, фізичній особі необхідно заповнити та подати так звану спецдекларацію (причому зробити це можна знеособлено через нотаріуса), після чого протягом десяти днів оплатити задекларований спеціальний збір за ставкою від 2,5 до 9%. Про це пише Андрій Реун, партнер і керівник податкової практики "Юридичної групи LCF", в статті для ZN.UA.

Про варіанти ставок інших законопроектів по податкової амністії читайте в тексті - «Не ховайте ваші грошики по банках і кутах!».