UA / RU
Підтримати ZN.ua

Податкова знижка на навчання: хто та як може її отримати

На неї можуть розраховувати деякі особи.

Українці можуть повернути частину коштів, витрачених у попередньому році за допомогою податкової знижки. Відповідно до підп. 166.3.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право повернути собі частину витрат за навчання.

Читайте також: Кабмін готує радикальне підвищення податків – Гетманцев

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, хто може скористатися податковою знижкою на навчання.

Податкова знижка на навчання - це документально підтверджена сума (вартість) витрат, яку платник податків поніс на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Розмір податкової знижки – 18% від вартості навчання. При цьому враховуються фактичні витрати понесені у минулому році.

Відшкодуванню підлягають лише послуги вітчизняних навчальних закладів. Не відшкодовуються додаткові курси чи навчання на військовій кафедрі.

Хто може отримати податкову знижку на навчання

Оформити податкову знижку може сам студент, за умови, що він має офіційний заробіток з якого сплачує податки, або член його сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік)

Як і коли звертатися за отриманням податкової знижки на навчання

Необхідно звернутися до органу Державної податкової служби за місцем обліку (проживання) із заявою про зарахування сум податку, що підлягає поверненню.

Документи, які слід подати:

Звернутися за отриманням податкової знижки на навчання можна протягом календарного року, наступного за тим, за який подається декларація про доходи та зазначаються витрати, що враховуються для розрахунку податкової знижки.

Тобто, впродовж 2024 року можна звернутися за податковою знижкою за 2023 р.

Коли можна отримати кошти

Сума податкової знижки зараховується на банківський рахунок заявника, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження податкової декларації.

Найближчим часом Україну, найшвидше, чекає скоординоване рішення влади збільшити податки з метою залучити додаткові фінансові ресурси до бюджету. Йдеться про додаткові збори у розмірі 300–400 млрд грн, або до 10 млрд дол. в еквіваленті. На що планують направити кошти, розповів економіст, фінансовий аналітик Олексій Кущ в статті «В Україні уряд вчергове вирішив збільшити податки. Cуспільство вчергове проти» на ZN.UA.