UA / RU
Підтримати ZN.ua

Податкова соціальна пільга у 2022 році: хто має право та на скільки можна знизити податок

Пільга змінилася із запровадженням нового прожиткового мінімуму.

У Податковому Кодексі України сказано, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого протягом звітного місяця платнику податку на дохід у вигляді зарплати (законної виплати, компенсації та винагороди), якщо розмір доходу не більший за суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Розмір граничного доходу для отримання права на застосування податкової соціальної пільги

Розмір місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня 2022 року становить 2481 грн. Тобто граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга, складатиме 3470 грн (2481*1,4).

Податкова пільга для працюючих батьків двох та більше дітей

Розмір такої пільги залежить від кількості дітей. Його розмір обчислюється шляхом множення граничного розміру доходу та дає право на застосування податкової соціальної пільги одному з батьків та кількості дітей.

Відповідно на 2022 рік пільга складе:

Читайте також: Податкова ігнорує законодавство і судову практику, тиск посилюватиметься - експертний прогноз на 2022 рік

Нагадаємо, що прожитковий мінімум у 2022 році кілька разів буде підвищено:

Нагадаємо, що єдиний податок у 2022 році зріс. Оскільки він також залежить від прожиткового мінімуму, а й від мінімальної заробітної плати та групи платника податків.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше попередив про перевірки із 1995 року після завершення пільгового періоду податкової амністії. DT.UA розповіло, чому на практиці це важко зробити.