Профіцит зведеного платіжного балансу України в січні 2016 року склав 120 млн доларів, у той час як за аналогічний період 2015 року його дефіцит досягав 890 млн доларів, передає прес-служба Національного банку України.
Формування профіциту зведеного балансу зумовило зростання міжнародних резервів до 13,4 млрд доларів, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,5 місяця.
При цьому обсяги експорту товарів склали 1,8 млрд доларів, а імпорту – 2,4 млрд доларів.
"В цілому чистий приплив за операціями приватного сектора (разом з помилками і упущеннями) склав 479 млн доларів (у січні минулого року відтік склав 584 млн доларів)", – йдеться у звіті фінансового регулятора.
Раніше в Нацбанку назвали причини зниження курсу гривні. Як заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з МВФ несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу.
Аналітики інвестбанку Goldman Sachs прогнозують, що політична нестабільність в Україні може призвести до ослаблення курсу національної валюти до середини поточного року до 30 грн/долар.
Детальніше про коливання курсу гривні та участі НБУ у валютних аукціонах читайте в інтерв'ю глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".