UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПК містить низку колізій у порядку отримання інформації податкової

У Податковому кодексі (ПК) порядок отримання інформації органами Державної податкової служби є, м'яко кажучи, недосконалий і потребує негайного доопрацювання, оскільки кількість колізій у цій частині ПК створить гострі проблеми правозастосування.

Про це в статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише к.ю.н., доцент, адвокат Данило Гетманцев.

Як зазначає автор, «Податковий Кодекс, крім загальних правил, містить також окремі додаткові норми, що значно розширюють перелік підстав податкового вторгнення в життєдіяльність платників податків».
У статті наводяться конкретні колізії. Так, ст. 73 ПК обмежує перелік підстав для витребування документів податкової, а згідно з п.20.1.6 ст. 20 цей список не обмежений.
«На нашу думку, керуючись п.4.1.4 ст. 4 ПК, яка закріплює презумпцію правомірності рішень платника у випадках, якщо законодавство допускає множинне тлумачення прав і обов'язків платника або контролюючого органу, ст. 73 все-таки обмежує органи державної податкової служби в праві вимагати документи та інформацію, встановлюючи порядок і підстави для цього », - вважає автор.
Крім того, у статті зазначається, що «чомусь автори кодексу обійшли своєю увагою ще один контролюючий орган - Державну митну службу, яка не може посилатися на зазначені статті у разі затребування документів у платників».
Докладніше читайте в матеріалі «Обмеження процедурою і підставами. Порядок вимог інформації податковими органами» у свіжому номері «Дзеркала неделі.Украіна».