UA / RU
Підтримати ZN.ua

П'ять країн створили спільний фонд для підтримки України

Стартовий капітал Фонду склав у 47 млн доларів.

П'ять країн - США, Швеція, Швейцарія, Великобританія та Канада - запустили спільний міжнародний фонд "Партнерство за сильну Україну" зі стартовою сумою в 35 млн фунтів стерлінгів (47 млн доларів США), який має пом'якшити дестабілізацію у південних та східних регіонах. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

На заході з нагоди початку роботи Фонду віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила, що гроші будуть направлені на громади, їхню стійкість та людей, які потребують підтримки.

Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс зазначила, що партнери разом з урядом України через цей Фонд підтримають постраждалих від російської агресії на сході України.

За її словами, Великобританія внесе до Фонду внесок у розмірі 11,5 млн. фунтів стерлінгів (14,8 млн. доларів США) протягом трьох років.

США через USAID мають намір збільшити свій внесок у Фонд із 5 до 10 млн доларів.

Канада надає у Фонд від 10 до 15 млн. канадських доларів (до 12 млн. доларів США), щоб стримати ескалацію.

Швеція надасть до Фонду 50 мільйонів шведських крон (5,4 млн. доларів США).

Очікується, що ініціатива врешті-решт має призвести до підвищення якості державних послуг, збільшення доходів домогосподарств та посилення зв'язків між громадами, розділеними конфліктом.

Читайте також: Фінпідтримка від США українським правоохоронцям: скільки грошей було виділено з 2015 року

Повідомлялося, що у день візиту Джонсона до Києва Великобританія виділить 88 млн фунтів на підтримку енергонезалежності України.

На тлі інформації про ймовірне російське вторгнення президент Зеленський заявив, що   Україна отримає від Канади 120 млн. доларів   допомоги.

Британський мільярдер та засновник Virgin Group Річард Бренсон звернувся до багатіїв світу з ініціативою об'єднатися та відстояти територіальну цілісність України в умовах загрози нападу РФ.

Нагадаємо, що ризики вторгнення РФ в Україну негативно впливають на курс валют, на виконання держбюджету та погашення зобов'язань щодо держборгу. Про те, як Захід може допомогти держборгу України, читайте в новини ZN.UA.