UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Північний потік-2" збільшить вплив РФ на зовнішню політику ЄС – міністр енергетики США

За його словами, Європа стане більш вразливою в плані перебоїв з поставками.

Міністр енергетики США Рік Перрі в понеділок попередив, що газопровід "Північний потік-2" збільшить вплив Росії на зовнішню політику Європи. Про це він заявив під час візиту до Вільнюс, повідомляє ЕП з посиланням на портал Delfi.

"Це збільшить вплив Росії на зовнішню політику Європи, а Європа стане більш вразливою в плані перебоїв з поставками", – заявив Перрі.

За його словами, газопроводи Nord Stream і TurkStream, які прокладаються з Росії до Німеччини і Туреччини, "Москві дозволять до кінця десятиліття припинити транзит газу через Україну".

"Nord Stream 2 завдасть нищівного удару по енергетичній різноманітності та безпеці Європи", - сказав Перрі.

Прокладка "Північного потоку-2" знаходиться в завершальній стадії, якою керує російський "Газпром". Її також фінансують німецькі, голландські, австрійські і французькі підприємства. Прихильники газопроводу кажуть, що завдяки йому подешевшає газ, однак американський міністр стверджує, що Москва зможе скористатися своїм впливом, щоб підпорядкувати інші країни своїй волі.

"Газопровід стане єдиним джерел поставок з єдиної країни, яка буде постачати цей газ по одному маршруту і буде постачати його, використовуючи залежні держави, які, зокрема, підпорядкує волі Москви", – сказав Перрі.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".