UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея, США та Японія домовилися про узгоджену політику щодо експорту нових ключових технологій

Три країни скоординують заходи з експортного контролю у Південно-Східній Азії.

Перші переговори щодо зміцнення тристоронньої співпраці в галузі експортного контролю в РФ провели в четвер представники відповідних відомств Південної Кореї, США та Японії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Південна Корея посилить обмеження на експорт до Росії та Білорусі

"Під час зустрічі у четвер три сторони скоординували свої заходи експортного контролю, а також домовилися працювати спільно над встановленням партнерства з країнами Південно-Східної Азії з цього питання", - йдеться у повідомленні.

Насамперед це стосується експорту "ключових та нових технологій", повідомило міністерство.

Читайте також: Північна Корея вп'яте з початку року запустила крилаті ракети

Під час серпневого саміту президент Південної Кореї Юн Сук Єль, президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда домовилися продовжувати зміцнювати співпрацю в галузі експортного контролю, "щоб запобігти використанню наших технологій військового чи подвійного призначення, які потенційно можуть загрожувати міжнародному миру та безпеці".

Економіка Заходу більше у 20 разів, але він далекий від використання його на повну потужність, пише бізнесмен, філантроп, засновник та член правління Ялтинської європейської стратегії Віктор Пінчук у матеріалі "Час іде. Україна може програти в короткостроковій перспективі, якщо Захід не активізується — Atlantic Council ”. Захід потенційно набагато сильніший за Росію і може допомогти Україні перемогти. Економіка Заходу в 20-25 разів більша за російську, але зараз її не використовують на повну силу. Так, США та ЄС направили на підтримку України 0,3% та 0,4% свого ВВП відповідно. Росія витрачає близько 40% свого бюджету на напад на Україну, що становить від 6% до 10% ВВП країни. Ці значно більші витрати допомагають Росії компенсувати набагато більший економічний потенціал Заходу.