Завтра, 17 грудня, у рамках візиту президента 3.
Він повідомив, що на засіданні фракції ПР сьогодні вранці прем'єр-міністр Микола Азаров ознайомив депутатів з усіма протоколами угод, які планують підписати у Москві 17 грудня. Один із цих документів - договір між "Газпромом" і "Нафтогазом України".
Ціна газу у проекті угоди не обумовлена, це питання будуть вирішувати безпосередньо під час переговорів.
Єфремов додав, що якщо угоду буде підписано, то про нову ціну на газ стане відомо ввечері 17 грудня або 18 грудня.
Нагадаємо, у "Газпромі" заявили, що не планують надавати Україні знижку за вступ до Митного союзу. Раніше з'явилася інформація, що компанія хоче від України допуску до ГТС та її родовищ.
З боку України була пропозиція щодо нової моделі закупівель газу, яка передбачає зниження ціни на паливо з одночасним збільшенням обсягів. Це дозволить українським підприємствам працювати з більшою рентабельністю, а Росії - отримати більше грошей.
ТАКОЖ: Росія може піти на угоду "дешевий газ в обмін на вигідні умови для флоту у Криму"
Під час шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії 17 грудня планують підписати 14 документів. Це випливає зі схваленого Кабміном проекту протоколу шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії, текст якого має ZN.UA.
В рамках домовленостей, досягнутих президентами України та Росії у Сочі, також ведуть переговори у двох напрямках - про можливість підписання додаткових газових угод та надання кредитів.
Переговори про підписання додаткових газових угод ведуть дві різні групи: від імені держави - делегація на чолі з віце-прем'єром Юрієм Бойком, а також переговорна група ВЕТЕК, що належить Сергію Курченку. Переговори про надання Україні кредитів веде міністр фінансів Юрій Колобов.
За даними ZN.UA, остаточних домовленостей у цих двох напрямках не досягнуто. Переговори продовжуються.
Читайте також:
Яценюк: Янукович 17 грудня має намір підписати угоду про вступ до МС
Фірташ заперечує можливість посередника між "Газпромом" і "Нафтогазом"
"Нафтогаз" і "Газпром" хочуть разом видобувати нафту на шельфі ще до встановлення водних кордонів