Навіть під час війни, яку розпочала Росія, українці повинні оплачувати комунальні послуги. Деякі категорії громадян мають право на пільги на оплату комунальних. Перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг, які надаються з урахуванням доходів, затверджено Постановою № 389, пише «На пенсії».
Пільги надаються, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну людину за шість місяців, що передують місяцю звернення, не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2023 році це 3760 грн). Пільга призначається на 12 місяців з місяця, коли таке право виникає.
Для певних категорій пенсіонерів пільга на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, з урахуванням середньомісячного доходу надається у розмірі 100 % знижки:
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та члени сімей померлої особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною (батьки, дружина (чоловік);
- пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками, спеціалістами із захисту рослин, працівниками бібліотек у сільській місцевості і селищах міського типу;
- особам, які проживають у сільській місцевості та селищах міського типу, які працюють / раніше працювали в музеях, державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури.
Як отримати 100% пільги на комуналку для пенсіонерів
Для того, щоб отримати допомогу, особам із відповідних категорій потрібно подати заявку. Зробити це можна кількома способами:
- через офіційний портал «Дія». Для цього треба пройти авторизацію, зайти в розділ про пільгову фінансову підтримку пенсіонерів на оплату комуналки та виконати зазначені дії;
- за допомогою мобільного застосунку ПФУ;
- особисто звернутися до територіального відділення ПФУ. Список сервісних центрів ГУ ПФУ можна знайти за посиланням.
Відповіді на додаткові запитання можна отримати, зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію за номером 0 800 50 37 53.
Часто поняття «житлова субсидія» та «пільга на житлово-комунальні послуги» плутають та навіть вважають, що це різні назви однієї і тієї ж виплати. Нагадаємо, чим вони відрізняються та що в них спільного.