UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підвищення фінансової грамотності населення здешевить кредити, - банкіри

Банкам вигідніше видавати позичу тому клієнту, який якісно проаналізував свої можливості щодо виконання кредитних зобов'язань. Окрім того, фінансово грамотні клієнти у принципі активно користуються банківськими послугами.

Підвищення фінансової грамотності населення сприятиме зменшенню популярності накопичення готівкових заощаджень і буде стимулювати громадян більш активно відкривати банківські депозити, наслідком чого буде у т.ч. зниження кредитних ставок на ринку.

Таку думку висловив виконавчий директор НАБУ, голова правління "Укргазбанку" Сергій Мамедов під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки програми USAID/FINREP-II і "Дзеркала тижня. Україна".

"Банкам вигідніше видавати позичу тому клієнту, який якісно проаналізував свої можливості щодо виконання кредитних зобов'язань. Окрім того, фінансово грамотні клієнти в принципі активно користуються банківськими послугами", - додав банкір.

Мамедов також зазначив, що саме стимулювання процесів підвищення фінансової грамотності населення було однією з ключових цілей при створенні Незалежної асоціації банків України (НАБУ). Зараз відповідна інформаційна робота ведеться, зокрема, через навчальні заклади.

"Ми активно співпрацюємо з USAID, НБУ, Фондом гарантування вкладів, іншими зацікавленими сторонами. В наших планах, зокрема, - запуск Порталу фінансової грамотності. А у контексті захисту прав споживачів фінансових послуг - робота над створенням інституту фінансового омбудсмена", - констатував фінансист.

Керівник програми USAID/FINREP-II Данило Круз ДеПаула зазначив, що сприяння підвищенню фінансової грамотності - один з найважливіших напрямків роботи в Україні для USAID. Так, серед іншого, в рамках співпраці з державними органами та громадянським суспільством у близько 400 середніх школах було введено курс фінансової грамотності, а також видано навчальний посібник.

Разом з тим пан ДеПаула підкреслив, що USAID інтенсивно працює над розвитком системи захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні, надаючи, зокрема, необхідну підтримку парламенту у розробці нормативно-правової бази. Окрім того, USAID допомагає у реформуванні системи гарантування вкладів, інституційному посиленні Фонду гарантування вкладів за рахунок обміну досвідом з агентством зі страхування внесків США, організації спеціальних тренінгів для працівників ФГВФО, при підготовці підзаконних актів для імплементації прийнятого минулого року закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" тощо. !zn

Читайте також:

У 2014 році відсоткові ставки зростатимуть

Кредити в Україні такі дорогі через неякісну бюджетну політику уряду