UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підвищення ціни на газ допоможе продовжити співпрацю з МВФ - Гройсман

Уряд обговорить із МВФ можливість компромісу в питанні підвищення ціни на газ.

Підвищення в Україні ціни на газ дасть можливість продовжити співпрацю із Міжнародним валютним фондом. При цьому вирівнювання цін на блакитне паливо для промислового сектору та населення є важливою вимогою міжнародних партнерів України. Про це у п'ятницю, 31 серпня, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає "Укрінформ".

"З 6 по 19 вересня приїде місія МВФ і будемо обговорювати питання пошуку компромісу для того, щоб у першу чергу захистити українських громадян, щоб вони не постраждали від цього (підвищення ціни на газ). З іншого боку, виконання цієї вимоги дає можливість продовжувати співпрацю з фінансовим світом заради єдиної проблеми, яка у нас є з вами, про неї треба говорити", - заявив Гройсман, додавши, що мав на увазі обслуговування зовнішніх боргів.

За словами Гройсмана, важливою вимогою міжнародних партнерів є вирівнювання в Україні ціни на газ для промислового сектору та населення.

"Це дуже чутливе питання для українців та для мене особисто. Повірте, ця дискусія є дуже важкою. З минулого літа уряду вдавалося утримувати цю ситуацію так, аби ціна не зростала", - зауважив Гройсман.

Читайте також: Газ для промисловості з 1 вересня дорожчає на 20%

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня. Під час візиту місії МВФ в Україну уряд має намір почати переговори про надання коштів за новою програмою співпраці.

Раніше Рада з фінансової стабільності констатувала необхідність відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом та інших донорів.

Як пише в своїй статті для DT.UA Павло Гайдуцький, у 2000-2004 рр. Україна зовсім не брала кредити у МВФ, а взяті раніше (4,3 млрд дол.) повністю погасила. За 2005-2009 рр. у МВФ були запозичені 10,6 млрд дол., а за 2014-2017 рр - ще 12 млрд. Всього за 13 років (2005-2017 рр.) Україна отримала від МВФ 26,6 млрд дол. Це в шість разів більше, ніж за попередні 13 років (1991-2004).

Повідомлялося, що Україні в найближчі роки буде потрібно нова програма підтримки Міжнародного валютного фонду. Великі ризики пов'язані із зовнішніми платежами країни – ймовірно, що необхідно буде перекредитувати 100% зобов'язань.