Ситуація навколо підприємства найбільшого іноземного інвестора в Україні продовжує загострюватися. Після претензій, виставлених президентом Зеленським під час перебування в Кривому Розі, за "ArcelorMittal Кривий Ріг" взялися всерйоз. Втім, звинувачення виставляють не власнику, а менеджменту, який, за словами глави СБУ Івана Баканова, погано розпорядився інвестиціями Лакшмі Міттала.
І от нові серйозні претензії. Тепер вже багатомільярдні.
Офіс великих платників податків завершив розпочатий 14 травня 2019 року аудит "ArcelorMittal Кривий Ріг", сума претензій становить 9 млрд. грн., повідомив глава офісу Євген Бамбізов.
"На сьогодні завершено масивний аудит підприємства, ми визначаємо претензії в 9 млрд. грн.", - сказав він на зустрічі з журналістами в Києві в середу.
За словами Бамбізова, основна сума пов'язана зі сплатою рентної плати за використання надр, заниженням орендної плати за землю. Окрім цього, серед претензій офісу - робота з підприємствами, які мають ознаки фіктивних.
"Ми готові передати ці матеріали до правоохоронних органів", - зазначив глава офісу.
"З цього питання ми активно співпрацювали зі Службою безпеки України, вони нам надавали інформацію щодо рентної плати і податку на землю, а ми вже аналізували її і вийшли на кінцевий результат", - додав Бамбізов.
"Було досить активне протистояння, розгорнута дискредитаційна кампанія в ЗМІ щодо Офісу, але ми виконали свою роботу... Далі, я думаю, нам належить активна робота в судах", – зазначив він.
Раніше, перебуваючи у Кривому Розі, президент Володимир Зеленський на нараді з питань екологічної ситуації запропонував тимчасово перенести Міністерство екології та природних ресурсів у Кривий Ріг – рідне місто президента. Також він розкритикував "ArcelorMittal Кривий Ріг" за невиконання вчасно зобов'язань щодо поліпшення екологічної ситуації та закликав надати фінансову підтримку постраждалим унаслідок шкідливих викидів в атмосферу.
17 липня в СБУ заявили про те, що промислове підприємство порушувало норми екологічної безпеки на виробництві і не допускало на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції. Було відкрито кримінальне провадження за статтею 441 Кримінального кодексу (Екоцид).
20 липня СБУ провела обшуки на "ArcelorMittal Кривий Ріг". На підприємстві заявили, що обшуки "поставили на паузу" інвестиційний проєкт вартістю 150 мільйонів доларів.