UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підприємствам ВПК дозволять закладати прибуток у ціну на весь період воєнного стану

У Міноборони анонсували ухвалення нової постанови Кабміну

Найближчими днями на розгляд Кабінету міністрів надійде проєкт постанови, який дозволить українським виробникам зброї закладати прибуток у ціну на продукцію військового призначення. Попередня постанова не давала їм такої можливості. Така норма діятиме на весь період дії воєнного стану, повідомили у пресслужбі Міністерства оборони.

Як зазначили у міністерстві, таку постанову підготували, аби вирішити правову невизначеність, яка виникла після завершення ревізії Держаудитслужби.

“Прибуток для підприємств ВПК – це те, що дозволяє їм інвестувати у винаходи та експериментальні розробки. Це інвестиція у підсилення ЗСУ, а відтак – у наближення перемоги”, – йдеться у повідомленні.

Документ був розроблений разом з представниками  військово-промислового сектору, серед яких – ключові Асоціації, що об’єднують виробників військової продукції та тилових постачальників. 

Читайте також: Данілов: Наш ВПК працює над захистом українських портів від російських обстрілів

Нагадаємо, наприкінці червня Державна аудиторська служба перевірила контракти Міноборони та заявила про порушення в них на 2,5 млрд гривень. На думку служби, українські виробники, що співпрацюють із Міноборони, не повинні закладати прибуток у контракти з державою. ДАСУ вимагає повернути ці 2,5 млрд гривень. Під загрозою закриття опинилось Конструкторське бюро «Луч», яке єдине в Україні виготовляє високоточну зброю, в тому числі ракети "Нептун", "Стугна", "Корсар". 

У липні Кабмін затвердив постанову №736, у якій фігурує прибуток у складі ціни за товари оборонного призначення. До цього моменту діяв інший нормативний документ, де прибуток не був передбачений. Саме через це аудитори звинувачують постачальників зброї у завданні державі збитків. Проте у постанові відсутня норма, що такий порядок є чинним протягом всього періоду воєнного стану, тому вона цілком не знімала цю проблему виробників з Держаудитслужбою.

Читайте також: В Україні має бути більше 10 компаній ВПК з капіталізацією мільярд доларів — Камишін

У вересні Верховна Рада України ухвалила постанову "Щодо підтримки оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану" про фактичне скасування висновку Держаудитслужби України щодо військових закупівель.