Перша в Україні компостувальна станція, яка була відкрита у Львові в червні 2020 року, у жовтні поточного року вже отримує на переробку від населення та бізнесу рекордну кількість органічного сміття - листя, гілля, харчових відходів. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
"У жовтні на станцію компостування надійшла рекордна кількість органіки - 1451 тонна. Кількість харчових і садово-паркових відходів є на 126% більшою, ніж у вересні, та на 57% - ніж за весь 2020 рік", - зазначили в міськраді.
Так, на переробку було здано 244 тонн харчових відходів від бізнесу і 315 тонн – від населення. Також на переробку надійшло 700 тонн листя і 192 тонни гілля.
"Усі ці відходи замість того, аби потрапити на сміттєзвалище, перетворилися на корисний компост, який підживить рослини не лише в місті, а й за його межами», - зазначили в ЛКП "Зелене місто".
Нагадаємо, у червні 2020 року у Львові відбулась відкрита демонстрація європейської послуги переробки органічних побутових відходів на професійному обладнанні для компостування. Як заявляють у Львівській міськраді, до 40% сміття міста з часом буде перетворюватись у корисний компост для удобрення землі.
Як відомо, Україна взяла на себе зобов'язання імплементувати Директиву 2008/98/ЄС Європейського парламенту і Ради Європи від 19 листопада 2008 р. про відходи. Саме на постулатах цього документа Україна має вибудувати профільне українське законодавство, оскільки вони вже перевірені часом і реальним та результативним застосуванням у країнах ЄС.
У 2017 році 800-тисячний Львів щодня виробляв від 650-700 тонн сміття. Разом із відходами промисловості кількість сімття становила близько 1000 тонн. Про те, якою проблемою це було для міста, і які шляхи вирішення цієї проблем розглядалися, читайте в статті автора ZN.UA Василя Худицького "Щоб відходи стали доходами, дайте бізнесу точку опори".