Вже більше року як контролюючі органи відновили перевірки суб’єктів господарювання. У кожному органі, що має право на такі перевірки, щорічно розробляються відповідні плани-графіки. Про це пише dtkt.ua.
Комплексні перевірки
Відповідно до плану на 2022 рік буде проведено 38704 комплексних перевірок підприємств та підприємців контролюючими органами (не ДПС), що на 4753 менше ніж було у плані на 2021 рік.
Наказом ДРСУ від 15.11.2021 р. №383 затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2022 рік. Переглянути його можна на Інспекційному порталі.
Плани річних перевірок контролюючих органів
Вісімнадцять контролюючих органів, у тому числі Держпраця та ПФУ, затвердили річні плани перевірок, з якими також можна ознайомитися на Інспекційному порталі.
Лідерами за кількістю перевірок є:
- Державна служба України з надзвичайних ситуацій (54856 перевірок);
- Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (23 271 перевірки);
- Державна служба України з питань праці (17 413 перевірок);
- Державна екологічна інспекція України (10 918 перевірки).
Планові перевірки податкової
На поточний рік податківці запланували 6756 планових перевірок (для порівняння, рік тому у плані-графіку перевірок було 6288 підприємств та підприємців).
На своєму сайті ДПСУ оприлюднила план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2022 рік. Документ має чотири розділи, зокрема:
- Розділ I "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та Розділ II "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів" (завантажити). За ними наступного року податківці планують провести 4670 податкових перевірок.
- Розділ ІІІ "Документальні планові перевірки фізичних осіб (завантажити). Він налічує 1703 особи, до якої планує наступного року завітати з візитом ДПС".
- Розділ IV. Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (завантажити). З таких питань податківці планують провести 383 перевірки.
Перевірки ФСС
З березня 2019 року проводяться перевірки страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. При цьому квартальні плани-графіки перевірок розміщуються на порталах ФСС в областях та місті Києві.
Наразі всі регіональні управління Фонду соцстраху та Фонд у м. Києві оприлюднили плани-графіки проведення документальних планових перевірок на І квартал.
Детально з планом можна ознайомитися на сайті dtkt.ua.
У лютому 2021 року Кабінет міністрів затвердив положення, яким було скорочено терміни дії обмежень в частині мораторію на проведення деяких видів перевірок.