Переробку нафти на Одеському нафтопереробному заводі можуть почати до кінця поточного літа. Про це в статті для "Дзеркала тижня. Україна" пише директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн.
За його словами, початок роботи підприємства, що простоює з 2010 року, має розкрити масу цікавих моментів.
"Наприклад, поки остаточно не вирішена (не узгоджена) схема завантаження нафтосировини. Спочатку говорили про пріоритетність поставок з моря, але в своєму червневому інтерв'ю Сергій Курченко несподівано обмовився, що завершуються переговори...з російською "Транснафтою". Тобто нафта піде трубопровідним маршрутом, а це найбільш вигідний транспорт в цій галузі. За наявними даними, тут не без труднощів. Так, нібито росіяни категорично відмовилися від прокачування за дешевшим маршрутом Лисичанськ-Кременчук-Одеса (Придніпровські нафтопроводи), побоюючись несанкціонованих поставок нафти на кременчуцьку "Укртатнафту"", пише автор.
Він нагадує, що на будь-які російські поставки сировини до Кременчука з 2008 року діє негласне ембарго. Воно виникло внаслідок "видворення" російської "Татнафти" групою "Приват" у результаті рейдерського захоплення заводу.
"Тому нафта до Одеси якщо і потече, то швидше по нафтопроводу "Дружба", а вже потім - по нафтопроводу Одеса-Броди. Цей шлях трохи дорожчий "придніпровського", але все одно істотно дешевший "морського", - зазначає експерт.
Він підкреслює, що запуск Одеського НПЗ під питання мало хто ставить. Для нафторинку України це означатиме появу близько 100 тис. тонн світлих нафтопродуктів щомісяця (близько 10% споживання в Україні).
"Не викликає сумнівів, що цей обсяг буде замість імпортних поставок, зокрема в південних областях", - резюмує Куюн.
Детальніше читайте в матеріалі "Бензин очікує на великі зміни" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". ! Zn
Читайте також:
Обсяг переробки нафти в Україні знизився до рекордного за всі роки незалежності рівня
ВЕТЕК закрив багатомільйонну угоду з ЛУКОЙЛ щодо купівлі Одеського НПЗ
Чекаємо на помилку
Низькопробний бензин в Україні запропонували залишити ще на кілька років