UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсійну реформу переголосують у вересні

Верховна Рада у вересні внесе зміни в закон про пенсійну реформу. Про це заявив спікер парламенту Володимир Литвин на прес-конференції в неділю, 21 серпня, в Житомирській області.

«Звичайно, нам потрібно завершити з технічної точки зору роботу над законом про пенсійне забезпечення», - сказав він.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла пенсійну реформу в ніч з 7 на 8 липня. Однак закон не був підписаний спікером і не був направлений на підпис президенту.

Як писало ZN.UA, основною причиною «необхідності» переголосування закону для влади стала прийнята під час другого читання поправка N 40 народного депутата Арсенія Яценюка, яка передбачає збільшення пенсії понад 10 млн пенсіонерів. Суть поправки полягала в тому, що перерахунок пенсій має проходити з середньої зарплати за 2009 рік, а не за 2006-2008, як було зазначено в початковому варіанті законопроекту. Прийняття такої поправки накладає зобов'язання на Пенсійний фонд у розмірі близько 40 млрд грн.

Як повідомив В. Литвин, відповідно до статті 131 регламенту Верховної Ради, на голосування 6 вересня (день відкриття сесії) буде винесено пропозицію про внесення кількох технічних уточнень до цього закону.

В. Литвин пояснив, що необхідність внесення таких уточнень з'явилася під час підготовки цього закону до підписання.

Спікер зазначив, що згідно з регламентом, у разі, якщо такі уточнення будуть внесені, вони будуть враховані в тексті закону, і після цього він може бути підписаний головою парламенту і направлений на підпис президенту.

В. Литвин також пояснив, що, зокрема, виникла проблема з датою набуття чинності цього закону.

За його словами, закон не може бути введений в дію з 1 вересня поточного року, як це передбачено в тексті закону.

При цьому він підкреслив, що є прихильником набуття чинності пенсійної реформи з 1 січня 2012 року.

«Але ви ж розумієте, що не все залежить від України, тому що черговий транш МВФ буде визначатися узгодженим меморандумом між українським урядом, національним банком і МВФ», - зробив акцент Литвин.

При цьому спікер підкреслив, що затримка з підписанням закону не пов'язана з поданням народних депутатів, направленим до Конституційного суду, щодо неконституційності прийняття даного закону.