UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсії в Україні: як здійснюватимуться виплати за рахунок благодійних внесків

Пожертви для пенсіонерів можуть бути як персоналізованими, так і знеособленими.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №7649 про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні.

Тепер на законодавчому рівні закріплено те, що пенсіонери з мінімальними виплатами матимуть змогу отримувати додаткові гроші за рахунок благодійних пожертв бізнесу та окремих меценатів.

У пояснювальній записці до документа уточнюється, що частину коштів, які бізнесмени або фізособи жертвуватимуть на виплату пенсій пенсіонерам, Пенсійний фонд використовуватиме для виплат насамперед пенсіонерам із мінімальною пенсією.

По суті, новий закон доповнює чинний Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» – його доповнили статтею 72-1 «Благодійні пожертвування юридичних та фізичних осіб».

Повідомляється, що пожертвування можуть бути як персоналізованими, так і знеособленими. Останні ПФУ використовує для додаткових виплат усім своїм підопічним. У разі персоналізованого внеску конкретному пенсіонеру виплачується 70% від суми, а решта 30% надходять до ПФУ і потім розподіляються між усіма пенсіонерами.

Тобто за рахунок благодійних пожертвувань можна буде давати доплати до пенсій не лише громадянам, яких оберуть благодійники, а й усім іншим пенсіонерам.

Читайте також: Тимчасова допомога: як діяти, коли не вистачає страхового стажу для отримання пенсії

Раніше повідомлялося, що кожного року в Україні збільшується кількість років страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію у віці 60 років. Українці пенсійного віку, які не отримали достатнього страхового стажу для призначення пенсії, мають право на отримання тимчасової державної допомоги.