Батьки та подружжя загиблого військовослужбовця мають право на пенсії. На який розмір пенсії та з якого віку її можна отримувати повідомили у Military Media Center.
Хто має право на пенсію?
"Відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", право на пенсію мають батьки та дружина (чоловік) годувальника, який загинув при виконанні службових обов'язків", - сказано в повідомленні.
Пенсії одержують не раніше 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.
Про які суми йдеться?
Розмір пенсійної виплати становить 70% заробітної плати загиблого годувальника членам сім'ї та дитині (але не менше 7800 грн). Якщо у сім'ї двоє та більше дітей — по 50% на кожну дитину (але не менше 6100 грн).
Також ця категорія має право на призначення пенсії, якщо вони мають право на:
- пенсію незалежно від віку;
- дострокову пенсію за віком;
- пенсію за віком на пільгових умовах;
- пенсію із зменшенням пенсійного віку відповідно до закону або є особами з інвалідністю.
Якщо військовослужбовець помер не під час виконання службових обов'язків?
У разі смерті військовослужбовця, не пов'язаної з виконанням службових обов'язків, право на отримання пенсійних виплат також мають батьки та дружина (чоловік) годувальника.
Проте умова отримання пенсії - досягнення 60 років незалежно від наявності страхового стажу, або є особами з інвалідністю.
Розмір пенсійної виплати: 30% заробітної плати померлого на кожного члена сім'ї.
"Незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (2 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб) розміри пенсії при втраті годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім'ї окремо", - зазначили в Military Media Center.
Навіть великі суми тануть, якщо не працюють, а просто лежать. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка ZN.UA, у статті "Виплати сім'ям захисників. Як їх не втратити та примножити".