Міністр аграрної політики Олексій Павленко планує домогтися приватизації всіх державних сільськогосподарських підприємств до кінця 2016 року. Про це він заявив після завершення звіту уряду на засіданні комітету з питань економічної політики в середу, 10 лютого, повідомляє "РБК-Україна".
"По Мінагро, я вам скажу, моя позиція - це нульова кількість держпідприємств до кінця року, це повна приватизація", − заявив Павленко.
Серед інших пріоритетів роботи на 2016 рік міністр назвав продовження дерегуляції, спрощення процедури оренди землі, відкриття нових ринків і усунення залежності від Росії.
Нагадаємо, 4 лютого під час публічного засідання уряду міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, міністр інформаційної політики Юрій Стець і міністр інфраструктури Андрій Пивоварський відкликали подані раніше заяви про відставку. Міністри також висунули ряд умов, при виконанні яких вони згодні продовжувати роботу в уряді. Однією з цих умов є приватизація держкомпаній.
Напередодні міністр агрополітики повідомив, що Україна поки що не готова до створення ринку сільгоспземель, а земельний кадастр готовий лише на 20%.
У листопаді 2015 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі до 1 січня 2017 року.
В інтерв'ю ZN.UA спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що виступає за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, оскільки на даний момент у її реального власника немає можливості та механізмів викупити землю, а без цього неможливий чесний ринок землі.
Як писав у своїй статті для ZN.UA, Максим Мартинюк, якби мораторій не був продовжений, то 1 січня 2016 року "ми можемо прокинутися в іншій країні, яка отримає несподіваний потужний внутрішній драйвер підйому вітчизняної економіки, який спав два десятиліття".
Детальніше про можливе скасування мораторію на продаж на продаж сільгоспземель читайте у матеріалі Юлії Самаэвой Тихий землетрус у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".