UA / RU
Підтримати ZN.ua

Партнери "Газпрому" відмовилися фінансувати "Північний потік-2"

Всі витрати російський монополіст тепер повинен взяти на себе.

Російська енергетична компанія ВАТ "Газпром" самостійно покриватиме всі витрати на будівництво трансбалтійського газопроводу "Північний потік-2", так як її європейські партнери, зокрема австрійська компанія OMV, відмовилися брати участь у фінансуванні проекту

Як повідомило видання Der Standard у неділю, 22 січня, російський монополіст "втратив надію на європейських партнерів у проекті газопроводу "Північний потік-2". Принаймні у найближчому майбутньому".

"Газпром" планував здійснити будівництво трансбалтійського газопроводу спільно з компаніями Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall, зберігши за собою 50%+1 акцію "Північного потоку-2" для контролю над ним.

Проте західні компанії відмовилися від фінансової участі в проекті, і тепер витрати "Газпрому" на реалізацію збільшаться удвічі – до 1 мільярду 750 мільйонів доларів.

Європейські компанії не увійшли в капітал проекту Nord Stream-2 AG через протидію польського антимонопольного регулятора, після чого не вдалося реалізувати первісну схему проекту.

Ще в грудні 2016 року в "Газпромі" заявляли, що не бачать ризиків для фінансування будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Нагадаємо, в грудні Швеція відхилила запит російського "Газпрому" про оренду території порту острову Готланд для зберігання труб для будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи "Турецький потік" і "Північний потік-2" до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК "Нафтогазом України". Відповідно, так само нереально і припинення транзиту російського газу через Україну найближчими роками.