UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент відмовився звільнити в 2013 році фізосіб від податку на нерухомість

Раді не вистачило трьох голосів, щоб повернути законопроект у головний комітет парламенту для його доопрацювання та подальшого подання на повторне друге читання.

Верховна Рада не змогла проголосувати за доопрацювання та повторний розгляд у другому читанні урядового законопроекту, який пропонує не стягувати в 2013 році з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки потрібен час на його формування реєстру платників.

За повернення відповідного законопроекту №2405 "Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості" в головний комітет парламенту для його доопрацювання (із скороченням терміну розгляду) та подальшого подання на повторне друге читання проголосувало 223 народних депутата України замість 226 необхідних у вівторок.

Як повідомлялося, Верховна Рада 23 травня не змогла проголосувати за прийняття в другому читанні і в цілому цього законопроекту. Тоді в ході розгляду документа лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок пояснив, що його фракція і інші опозиційні фракції не голосували за ухвалення документу в другому читанні і в цілому, оскільки в першому читанні він приймався на виїзному засіданні парламенту 4 квітня 2013 року, після чого була досягнута домовленість про те, що документ буде переголосовано в першому читанні і в цілому.

У законопроекті №2405 також прописано, що для формування реєстру податкова повинна до 1 липня 2013 року направити власникам житла за місцем їх реєстрації повідомлення про звірку кількості належних їм жилих об'єктів та розмірів їх житлової площі. У свою чергу, власники житла до 31 грудня 2013 року повинні звірити отримані від податкової дані з інформацією на підставі оригіналів документів про право власності на нерухомість. Після цього податкова за місцем проживання платників податку в 10-денний строк після завершення звірки повинна надати відповідну інформацію податковим органам за місцезнаходженням об'єктів. При цьому податок сплачується за місцем розташування об'єкта оподаткування.

Крім того, згідно з законопроектом, податок на нерухомість за наявності у фізичної особи кількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися виходячи з сумарної житлової площі цих об'єктів, при цьому передбачено зменшення бази оподаткування на 370 кв. м від цього показника. Така пільга надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Згідно з чинними нормами, податок на нерухомість за наявності у фізичної особи кількох видів житла (квартира, будинок) розраховується окремо по кожному об'єкту.

Крім того, уряд пропонує у більшою мірою диференціювати шкалу податків, передбачивши введення податку у розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м для фізосіб, які володіють різними видами житла, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.

При цьому зберігаються ставки податку у розмірі не більше 1% для квартир житловою площею не більше 240 кв. м і будинків не більше 500 кв. м, а також 2,7% - для квартир житловою площею понад 240 кв. м і будинки понад 500 кв. м.

У законопроекті прописано, що ставки податку для юридичних осіб становлять 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків не більше 500 кв. м і 2,7% - для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків понад 500 кв. м. При цьому уряд пропонує продовжити строк подання юридичними особами податкової декларації до 20 лютого, тоді як зараз встановлено до 1 лютого.

Документ також розширює список громадян, яким можуть бути надані податкові пільги на один об'єкт, додавши в нього дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями. Крім того, в список податкових пільговиків внесли житло, що належить монастирям, а також не більше двох житлових об'єктів інших релігійних організацій.

Як повідомлялося, Верховна Рада 4 квітня 2013 року прийняла в першому читанні законопроект №2405 "Про внесення змін до статті 265 Податкового кодексу України щодо об'єктів житлової нерухомості", який передбачає, що з переліку оподатковуваного нерухомості, що належить сім'ям опікунів з трьома і більше дітьми, може бути виключений один житловий об'єкт.

В Україні з 1 січня 2013 року набула чинності ст. 265 Податкового кодексу, згідно з якою запроваджується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. При цьому розмір податку на житло визначається виходячи з житлової площі, а не загальної.

Раніше Кабінет міністрів на виконання доручення президента Віктора Януковича зареєстрував у парламенті законопроект, що передбачає стягування податку на нерухомість із загальної площі квартири, а не з житлової. Проте пізніше було вирішено, що розглядати законопроект про розрахунок податку на житло загальною площею парламенту слід в прив'язці до законопроекту про введення податку на багатство для фізичних осіб. !zn

Читайте також:

Рада не підтримала звільнення фізосіб від податку на нерухомість в 2013 році

Кабмін запропонував звільнити фізичних осіб від сплати податку на нерухомість в 2013 році

З 15 квітня українці почнуть платити податок на нерухомість

З 15 квітня українці почнуть отримувати квитанції на сплату податку на нерухомість