за прогнозами урядових і незалежних експертів, в наступному році скорочення обсягів сільськогосподарського виробництва може скласти від 6 до 10%, пише в своїй статті для DT.UA лідер Аграрної партії, доктор економіки в області стратегічного менеджменту Віталій Скоцик.
"За прогнозом Мінекономрозвитку, виробництво в сільському господарстві у 2017 р. упаде на 6,2%. Незалежні ж експерти схиляються до цифри 10%. На їхню думку, 2017-го втрати агропромислового комплексу України від скасування спецрежиму ПДВ і неминучого зменшення експорту аграрної продукції можуть становити
100 млрд грн.", – вказує він.
За його словами, навіть раніше обіцяна урядом дотаційна підтримка аграрної галузі, у разі її отримання, склала б лише двадцяту частину від прямих втрат українських сільгоспвиробників, від розвитку яких сьогодні безпосередньо залежить зростання національної економіки.
У березні Юлія Самаєва у статті для DT.UA писала, що з початку року в парламенті було зареєстровано 11 законопроектів, які повертають аграріям ПДВ-пільги, скасовані з 1 січня 2016 року. При цьому скасування податкових преференцій для АПК є однією з вимог МВФ, що вимагає рівності всіх платників податків.
У свою чергу, голова комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України Олег Юхновський в інтерв'ю для DT.UA зазначав, що ініційоване Міністерством фінансів на вимогу МВФ скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, насамперед, негативно вплине на розвиток малого та середнього агробізнесу.
Детальніше про проблеми урядової програми підтримки українського АПК і доцільності повернення аграріям ПДВ-пільг читайте в статті Віталія Скоцика "Віртуальне сприяння аграріям у бюджеті-2017 провокує падіння економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".