UA / RU
Підтримати ZN.ua

Падіння цін на нафту WTI не означає, що її будуть віддавати за доплату – експерт

Падіння попиту на нафту більш істотне, ніж скорочення видобутку учасниками ОПЕК+.

Падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+. Про це у своїй статті для ZN.UA пише директор НТЦ "Психея" Сергій Сапєгін.

"Та те, що відбувається на ринку, насправді не реальна ціна нафти, а спекуляції похідними цінними паперами (деривативами). Адже подешевшав тільки найближчий ф'ючерс (домовленість про поставку). Він експірується у вівторок, і його обвал зумовлений тим, що ніхто зі спекулянтів не хоче займатися поставками фізичної нафти. Спекулянти закривають травневі позиції та йдуть на червневі або інші ф'ючерси. Це - біржова гра... Отже, падіння ціни травневих ф'ючерсів на WTI не означає, що фізичну нафту насправді будуть віддавати за доплату", - пише автор.

На його думку, обвал цін на травневі ф'ючерси показує настрої інвесторів щодо цінових перспектив нафти. На сьогоднішній день рівень падіння попиту через поширення коронавірусу і карантинних заходів помітно перевершує обсяги зниження видобутку нафти, що узгоджені учасниками зустрічі ОПЕК+.

"Тим більше, що згідно з комюніке учасників альянсу квотування нафти почне діяти лише з 1 травня. Тому в травні буде зберігатися значний надлишок нафти за рахунок квітневих поставок", - зазначає автор.

Читайте також: У морі на танкерах зберігається рекордний обсяг нафти – експерт

Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".