Німеччина може зупинити будівництво російського газогону «Північний потік-2», якщо Кремль відмовиться брати участь у розслідуванні отруєння опозиційного політика Алєксєя Навального.
«Я сподіваюся, що росіяни не змусять нас змінити свою позицію щодо «Північного потоку-2»», - заявив міністр закордонних справ Ґайко Маас в інтерв’ю газеті Bild am Sonntag.
Така позиція від офіційних осіб Німеччини лунає вперше – досі федеральний уряд не пов’язував отруєння опозиціонера з будівництвом газогону, називаючи його суто економічним проєктом.
Втім, дипломат сподівається, що будівництво трубопроводу зупинено не буде, оскільки це зашкодить європейським, зокрема німецьким, компаніям: «У «Північному потоці-2» задіяні понад 100 компаній з дванадцяти європейських країн, приблизно половина з них – з Німеччини».
Інтерв’ю Мааса може бути свідченням посилення тиску на Москву, щоб спонукати її до повноцінного розслідування замаху на життя Навального. Однак, на думку міністра, звужувати дискусію навколо тиску винятково до теми реалізації «Північного потоку-2» неправильно.
«Якщо ми замислюємося про санкції, то вони повинні бути якнайадреснішими», - підсумував Маас.
Міністр планує зустрітись з Навальним, щойно його стан покращиться – зараз політик залишається у комі, нагадує DW.
2 вересня уряд Німеччини заявив, що російського опозиціонера Алєксєя Навального отруїли нервовопаралітичною речовиною «Новічок». Канцлерка Ангела Меркель констатувала: Навальний став жертвою злочину, і Кремль має відповісти за це.
20 серпня Навального ушпиталили до Омської клініки після екстреної посадки літака, на якому він повертався до Москви з Томська. Російські лікарі практично відразу відкинули версію отруєння, заявивши, що причиною коми політика стало «порушення обміну речовин».
Колеги і родичі Навального вимагали його відправки у Німеччину, але медики не давали дозволу, посилаючись на «нетранспортабельний стан» пацієнта. 22 серпня приватний літак ініціативи Cinema for Peace доставив Навального з Томська у Берлін.
Докладніше про отруєння Навального і тих, кому в Росії може бути вигідно його усунення, читайте в статті Олексія Їжака «Кремль грає чорними» в ZN.UA.