Торгівля, як найбільш тінізований сектор економіки, має високу корумпованість системи адміністрування, починаючи від дозвільної документації та ліцензій, оренди приміщень, закінчуючи взаємодією з податковими органами - це і є ключовою проблемою, пов'язаною з цим сектором, стверджує Директор Аналітичної групи "Da Vinci AG" Анатолій Баронін.
Вивести цей ресурс з тіні можливо, тільки якщо буде створено умови для нормальної роботи підприємців. Боротьба з корупцією і максимальне дистанціювання бізнесу від чиновника - складові умови детінізації.
Не дивлячись на кризові явища в економіці, в Україні є потужний внутрішній інвестиційний потенціал - кошти населення.
"На їхніх депозитних рахунках в банках зберігається близько $ 50 млрд. Також значні суми є поза банківською системою", - говорить начальник аналітичного відділу "Альфа-Банку" (Україна) Олексій Блінов.
Перешкодами для освоєння банківських коштів він називає, серед іншого, високі ризики банківської діяльності: валютний, кредитний, ризик ліквідності. Основна проблема українських банків протягом двох років - достатня ліквідність при відсутності кредитоспроможних клієнтів. Так вважає експерт UniCredit Bank Тантелі Ратувухері. "Проблема не у відсутності внутрішніх інвестиційних ресурсів, а у відсутності адекватних умов для їхнього застосування", - каже експерт. !zn
Читайте також:
Прихований ресурс: як оцінити обсяги тіньового сектору?