Для більш ніж 10 мільйонів абонентів збанкрутілих облгазів, яких наприкінці весни та на початку літа перевели на обслуговування до "Нафтогазу", як до постачальника останньої надії, оприлюднили новий тариф на газ. Відповідне рішення ухвалила НКРЕКП на засіданні 6 вересня.
Їх перевели на базовий річний тариф "Нафтогазу" – 7,96 грн/кубометр.
Тобто, НКРЕКП подовжила період, у який ГК "Нафтогаз України" може продавати клієнтам "постачальника останньої надії" (ПОН) газ на умовах типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, по 7,96 грн за 1 кубометр.
"Нафтогаз" сам звернувся до НКРЕКП щодо продовження дії тарифу для клієнтів ПОН.
Згідно з правилами, для клієнтів ПОН діє інший тариф на газ – не такий, як для постійних клієнтів "Нафтогазу". Він значно вищий за фіксований річний тариф. На засіданні НКРЕКП було озвучено реальну ціну газу від ПОН. Згідно з розрахунками, зараз вона коливається від 100 до 200 грн/кубометр.
Але до кінця серпня діяв наказ Міненерго, згідно з яким "Нафтогаз" був зобов'язаний відпускати газ новим клієнтам за ціною своєї базової річної пропозиції, тобто за 7,96. Проте 31 серпня термін дії цього наказу Міненерго минув . І над 10 мільйонами абонентів нависла реальна загроза переведення на "космічні" тарифи від ПОН.
Втім, тариф для ПОН знову встановлено не назовсім.
Згідно з постановою НКРЕКП, такий тариф на газ діятиме до 1 травня року, наступного після року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан в Україні. Тобто, якщо війна закінчиться ще цього року, то тариф діятиме до 1 травня 2023 року. Якщо ж кінець війні буде покладено наступного року, то термін дії фіксованого тарифу буде продовжено до 1 травня 2024 року.
Цікаво, що у червні ZN.UA отримало листа від ГК "Нафтогаз", в якому стверджувалося, що в Реєстрі ПОН відсутні споживачі, а усіх клієнтів збанкрутілих облгазів автоматично приєднали до "Нафтогазу" на умовах річного тарифного плану "Фіксований".
Нагадаємо, 30 травня стало відомо, що Кабінет Міністрів України передав в управління "Чорноморнафтогаз", що входить до структури НАК "Нафтогаз України", 26 облгазів (більшість із них — облгази, які працювали під брендом компанії РГК, яку пов'язують із Фірташем). Це 8,8 млн українських домогосподарств.
17 червня стало також відомо, що Київ та ще п'ять міст залишилися без постачальників газу. Жителів цих регіонів також перевели до "Нафтогазу". Це ще 1,3 млн українських домогосподарств.