UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оподаткування українців у Великій Британії — експлейнер

У Великій Британії намає винятків для українців щодо опадаткування. 

В європейських країнах немає жодних винятків щодо українців у питаннях визначення податкового резидентства та сплати податків - українці, які постійно проживають у європейських країнах, мають сплачувати податки там, якщо буде визначено їхнє податкове резидентство в країні перебування. Про це пише Ольга Черевко, керуюча партнерка юридичної компанії GLS, у статті "Які податки і де мають платити українські біженці".

Податкова Великої Британії рекомендує українським біженцям самостійно визначитися зі своїм податковим статусом. Для цього є спеціальний тест на офіційному сайті податкової, пройшовши який, людина може зорієнтуватися, чи буде її визнано податковим резидентом Великої Британії.

Статус резидентства за загальним правилом визначається на основі автоматичного тесту, коли особа провела більш як 183 дні у Великій Британії, або за тестом достатніх зв’язків, що потребує аналізу багатьох обставин конкретної особи (наявність житла, центру життєвих та економічних інтересів). Згідно з конвенцією між Україною та Великою Британією, якщо неможливо визначити, де знаходиться центр життєвих інтересів особи, то застосовується правило 183 днів. Особа, яка підпадає під визначення податкового резидента Великої Британії, має подавати декларацію та сплачувати податки з усього світового доходу.

Сплата податків при визнанні податкового резидентства Великої Британії за угодою між нею та Україною:

Читайте також: Оподаткування українців у Польщі — експлейнер

Як і в багатьох інших країнах, доходи фізичних осіб (У тому числі і заробітна плата) підлягають оподаткуванню податком на особистий дохід (PIT) і національними страховими внесками (NICs). Ставки PIT залежать від рівня доходу і можуть досягати 45%. Розмір NICs також залежить від рівня доходу, але базова ставка — 13,25%.

Читайте також: Оподаткування українців у Німеччині — експлейнер

Залежно від певних обставин особі надаються певні відрахування та надбавки. Перевірити суму податку для конкретної особи можна на офіційному сайті www.gov.uk, попередньо зареєструвавшись і вказавши свій податковий номер у Великій Британії.