UA / RU
Підтримати ZN.ua

Операції майже на 3,5 млрд доларів з контрагентами США відповідають ТЦУ - перший віце-прем'єр

Обмін інформацією для вибору більш вигідної податкової ставки важко переоцінити

Україна провела зі 152 контрагентами США операцій на практично 3,5 млрд доларів. Весь зазначений обсяг потрапляє під [blink title = "норми трансфертного ціноутворення" headinfo = "Трансферне ціноутворення"] Трансферне ціноутворення (англ.... transfer pricing) - діяльність по встановленню цін в угодах між взаємозалежними особами. Встановлення трансфертних цін дозволяє перерозподіляти загальний прибуток групи компаній на користь осіб, які перебувають в юрисдикціях з більш пільговим оподаткуванням. [/Blink] (ТЦУ). Таким чином, стає очевидною важливість розширення обміну податковою інформацією між країнами. Про це заявив перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко в ході зустрічі з керівництвом Служби внутрішніх доходів США (IRS), повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Важливість такого обміну складно переоцінити, оскільки, наприклад, під норми ТЦУ підпадають операції майже на $3,5 млрд зі 152 американськими контрагентами», - заявив Любченко.

Своєю чергою, керівник IRS Чарльз Реттиг висловив намір сприяти українській стороні не тільки в частині обміну податковою інформацією, але і в частині обміну досвідом.

Читайте також: Законопроекти 1209 і 1210 викликають серйозне занепокоєння бізнесу - ЄБА

Нагадаємо, що з 1 вересня українці можуть подати одноразову добровільну декларацію, в якій вказані їхні активи, але з яких не були сплачені податки і збори. Цікаво, що доходи від кампанії по добровільному декларуванню, як заявили в Мінфіні, не будуть враховані в держбюджеті-2022.