UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оператор Північного потоку-2 звинуватив польські кораблі та авіацію в провокаціях

У Міноборони Польщі заперечують звинувачення.

У компанії Nord Stream 2 заявили про регулярні провокації з боку польських рибальських і військових судів, а також авіації в зоні укладання газопроводу Північний потік-2. Про це заявив глава філії Nord Stream 2 Андрій Мінін для Інтерфакс.

За його словами, в березні в 1,5 км від газопроводу з'явився підводний човен, що могло зашкодити газопроводу і судно-укладальнику "Фортуна". Він додав, що на наступний день навколо судна нібито виконував маневри корабель польських ВМС.

У лютому також відбулося зіткнення з польським рибальським судном. Нібито рибальське судно SWI-106 увійшло на територію укладання газопроводу, а встановити з ним зв'язок не виходило.

"У цій ситуації судно постачання було змушене вийти на курс відтискування, в результаті чого SWI-106 зробило навал. Після зіткнення капітан рибальського судна вийшов на зв'язок і визнав свою провину в ситуації", - заявив Мінін.

Він додав, що також фіксувалася поява в зоні будівництва польського протичовнового літака і інших рибальських суден.

Однак в прес-службі Міноборони Польщі заперечують звинувачення в провокації і заявляють, що виконують завдання в рамках міжнародного права.

"ВМС Польщі не здійснює провокаційних дій. 29 березня судно ВМФ виконувало завдання у відкритому морі на безпечній від Nord Stream 2 відстані і з дотриманням правил безпеки", - заявили в Міноборони в коментарі LIGA.net.

У відомстві додали, що бойові літаки регулярно виконують патрульні польоти в районі Балтійського моря. Відзначається, що вони не втручаються в діяльність цивільних.

Читайте також: "Північний потік-2" вже побудовано на 95%

Нагадаємо, що Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії Німеччини (BSH) відхилило заперечення екологічних організацій, підтвердивши свій дозвіл на продовження робіт з прокладання труб в межах проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Детальніше про те, чому досі не зупинили "погану угоду для Європи" читайте в статті Михайла Гончара "Підводні течії проєкту «Північний потік-2".