UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опалення у під'їзді: чи мають за це платити мешканці багатоповерхівок

Є різні методи розрахунку оплати за опалення у місцях загального користування.

Українці мають оплачувати комунальні послуги навіть під час війни. Мешканці багатоквартирних будинків оплачують усю спожиту теплову енергію, що входить в будинок. Причому незалежно від того, є загальнобудинковий лічильник чи ні. Видання «На пенсії» розповіло, як розраховується об'єм спожитої теплової енергії у місцях загального користування у багатоквартирних будинках.

Як розраховується обсяг споживання тепла у місцях загального користування

Місця загального користування у багатоквартирному будинку – це сходові клітки, ліфтові шахти, коридори, горища, підвали, комори та інші приміщення.

Відповідно до наказу Мінрегіону №358 «Про внесення змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», обсяг теплової енергії, що припадає на місця загального користування, може бути розрахований трьома способами:

Читайте також: Тариф на доставку газу: скільки треба платити українцям

Що робити, якщо немає даних про площу місць загального користування

За відсутності даних про площу місць загального користування обсяг теплової енергії розраховується спрощено як частка від обсягу споживання тепла усім будинком:

Якщо хтось з сусідів має індивідуальне опалення, розрахований обсяг теплової енергії додатково коригується із застосуванням коефіцієнта, що враховує площу таких приміщень. Крім того, за стояки у квартирі також нараховується оплата.

Усі формули, за якими проводяться розрахунки, є у Методиці. Водночас будь-який споживач має право звернутися до постачальника послуги з проханням надати обґрунтований розрахунок суми платежу – і за опалення особистих квадратних метрів, і за опалення місць загального користування.

Раніше ми писали, чи зросли в Україні комунальні платежі у 2023 році.