UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН: Світова економіка так і не вийшла з кризи

Світова економіка продовжує зазнавати серйозних труднощів і через п'ять років після фінансової кризи 2008 року.

Світова економіка так і не вийшла з кризи, відзначають в ООН

За 5 років, що минули з початку глобальної фінансової кризи, світовій економіці так і не вдалося повернутися на шлях стійкого зростання. Про це свідчать висновки у звіті Конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД).

"Світова економіка досі не може повернутися на шлях стабільного і сталого розвитку", - йдеться у документі.

Згідно з прогнозами експертів, темпи зростання світового ВВП, які становили у 2012 році 2,2%, залишаться приблизно на тому самому рівні і в 2013 році.

Як і в попередні роки, найнижчі показники зростання будуть у розвинених країн - не більше 1%, що викликано певним економічним гальмуванням у США і рецесією у єврозоні.

У країнах, що розвиваються, темпи росту повинні скласти від 5 до 3%.

Автори звіту відзначають, що країни, що розвиваються, не зможуть повернутися до докризової стратегії економічного розвитку через зміни у попиті на експортовані ними товари та фінансування. Окім того, багато держав не поспішають проводити банківську реформу, хоча ситуація у фінансовому секторі залишається вкрай напруженою.

Темпи зростання світової торгівлі товарами та послугами після їхнього швидкого відновлення у 2010 році знову знизилися до 5% в 2011 році і до менше 2% в 2012 році.

Держави світу повинні переглянути свої стратегії розвитку для того, щоб адаптувати їх до структурних змін, що відбуваються в світовій економіці, пишуть експерти цієї організації. Поки що, як зазначається в документі, політика грошово-кредитної експансії у провідних розвинених країнах не привела до зростання обсягів кредитування і сукупного попиту. Скорочення бюджетних витрат і зниження рівня заробітної плати у багатьох розвинених країнах лише посилили економічну невизначеність.

Урядам багатьох країн експерти радять зайнятися усуненням основних причин кризи. Це, наприклад, проблеми, пов'язані зі зростанням нерівності у доходах, з роллю держави і з погано відрегульованим фінансовим сектором.

У доповіді також наводяться дані про зростання середнього класу у світі. Згідно з прогнозами, частка середнього класу в загальній чисельності населення планети збільшиться з 26% у 2009 році до 41% у 2020 році і до 58% у 2030 році, причому очікується, що у країнах, що розвиваються, цей показник зросте більш ніж в 4 рази. Основна частина приросту припадатиме на Азію, де чисельність населення, що належить до середнього класу, збільшиться у 6 разів. У Центральній і Південній Америці вона збільшиться у 2,5 рази, а в країнах Африки на південь від Сахари - в 3 рази.

Що стосується країн СНД, то вони, як зазначається у звіті ЮНКТАД, демонстрували протягом останніх п'яти років економічне зростання на рівні 3%, що було обумовлено стабільним внутрішнім попитом, проте в 2013 році ці показники можуть знизитися. Економічні прогнози для регіону будуть залежати від цін на товари народного споживання.

Створена у 1964 році Конференція ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД) є органом Генеральної асамблеї ООН. На сьогоднішній день до ЮНКТАД входять 194 країни. Рішення організації приймаються у формі резолюцій і мають рекомендаційний характер. !zn

Читайте також:

У бюджеті ЄС знайшли діру на 20 млрд євро

Економіці Росії пророкують нову кризу

Розвиток економіки до 2018 р. будуть визначати ріст ставок, уповільнення Китаю і ризики Єврозони